https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Bentler Tabiat Parkı İstanbul | Nerede, Gezi, Ulaşım ve Giriş Ücreti - Gezilecek Yerler
Anasayfa » Haber » Bentler Tabiat Parkı İstanbul | Nerede, Gezi, Ulaşım ve Giriş Ücreti

Bentler Tabiat Parkı İstanbul | Nerede, Gezi, Ulaşım ve Giriş Ücreti

Bentler Tabiat Parkı İstanbul

Belgrad Ormanı içinde yer alır Bentler Tabiat Parkı İstanbul’un en güzel piknik alanına sahiptir. Konumu merak uyandıran bu yeri biraz tanıyalım.

İstanbulTürkiye’de son yıllarda gündelik hayatın karmaşasından uzaklaşıp daha huzurlu anlarda yaşamak isteyenler için birçok alan oluşturuldu. Birçok alan geçmişten günümüze kullanılmış ancak ufak düzeltmelerle bugünkü şeklini almış özelliklere sahip olsa da bazı alanların sıfırdan oluşturulduğunu belirtmek mümkündür. Bentler Tabiat Parkı; Osmanlı döneminden Kalan eserleri içeren çok eski bir yer.

On sekizinci ve on dokuzuncu yüzyıllarda inşa edilmiş Ve asıl amacı İstanbulluların su ihtiyacını karşılamak olan barajların bulunduğu bu bölge, Karadeniz’den esen rüzgarların etkili olduğu bir yerdir. Belgrad OrmanıDoğanın en harika renklerini keşfetmenizi sağlayan alanın toplam 16.5 hektarlık bir alan üzerine kurulu olduğu biliniyor. 2011’den beri doğa parkı Özellikleri ile karakterize edilen bölgede flora ve fauna zenginliğinin tehlikeli seviyelerde olduğu söylenebilir.

Kısa Açıklama: senin yolun Sarıyer yan yönde ise Sarıyer Gezilecek Yerler Sizin için oluşturduğumuz listeye bir göz atmanızı öneririm.

Merak Bentler Doğa Parkı

Adını bend kelimesinden almasına rağmen birçok İstanbullu bu kelimenin anlamını bilmiyor. Osmanlı döneminden bu yana şiddetli yağışların etkili olduğu bu alanda, şehrin içme suyu ihtiyacını karşılamak amacıyla yağmur sularını toplamak ve depolamak amacıyla yapılan barajlar, günümüzde aslında baraj benzeri yapılardır. Önünde baraj oluşturarak biriktirme suyu sağlarken ihtiyaç halinde İstanbullulara su getirmeyi hedefliyor.

Bentler Tabiat Parkı - Nerede
Bentler Tabiat Parkı – Nerede

İlk günkü Osmanlı döneminden kalma yapıların hala ayakta olması bölgeye tarihi bir avantaj sağlasa da İstanbulluların ve yerlilerin bu alana akın etmesinin temel nedenlerinden biri kuşkusuz bölgenin doğal özellikleridir. İstanbulluların özlediği doğayı tüm ihtişamıyla sunan bu bölgede sevdiklerinizle keyifli anlar yaşayacak, aynı zamanda özel hayvan ve bitki türlerini keşfedebileceksiniz.

Yapılacak aktiviteler

En vazgeçilmez rekreasyon alanlarımızdan biri olan Bentler Tabiat Parkı’nda yapabileceğiniz aktivitelerin sonsuz olduğunu beyan etsek de buraya gelen doğa severlerin favori aktivitelerini sıralıyoruz.

Bentler Tabiat Parkı - Piknik Alanları
Bentler Tabiat Parkı – Piknik Alanları

Av: Belirli dönemlerde balıkçılığın serbest olduğu bu alanda gerekli izinler alınarak balıkçılık faaliyetleri yapılabilmektedir. Av kulüplerine kayıtlı birçok balıkçı tarafından tercih edilen bu alanda siz de stres atabilirsiniz.

Doğa yürüyüşü: Kendinizi tarihi bir yolculukta gibi hissederken, yüzünüzde esen hafif Karadeniz esintileri eşliğinde doğada nefes alabileceksiniz. Rahat spor ayakkabılarınızla hafif doğada yürürken sadece bedeninizi değil ruhunuzu da rahatlatabileceksiniz.

park: Piknik, hiç şüphesiz İstanbulluların hafta sonları en sevdiği aktivitelerden biridir. Ancak herkesin tercih ettiği piknik alanlarının zaman zaman çok yorucu olması bazı bilinmeyen alanlara da tercih verilmesini zorunlu kılıyor. Bu noktada sessiz ve huzurlu bir yürüyüş için tercih ettiğiniz Bentler Tabiat Parkı, tüm İstanbul’un en muhteşem bölgeleri arasında yer alıyor.

Kamp alanları ve fiyatları

Bentler Giriş Ücreti
Bentler Giriş Ücreti

Doğal güzelliklerin içinde vakit geçirmek isteyen kamp tutkunları için İstanbul’da özel mekanlarda kamp yapmak sizi ve sevdiklerinizi çok mutlu edecektir. Bu anlamda bir zamanlar içme suyunun merkez üssü olan bu bölgede kendinize ideal bir alan bularak çadırınızı kurmaya başlayabilirsiniz. Giriş ücretlerinin alındığı Bentler alanında ödemeniz gereken ücretleri aşağıda listeledik.

Ziyaret tarihleri ​​ve giriş ücretleri – 2022

ziyaret saatleri: Bu konuda herhangi bir kısıtlama olmadığını söyleyebiliriz.

giriş ücreti:

Kişi başı: 15 TL

Bentler Tabiat Parkı Ulaşım Bilgileri

Tebük: Genel Müdürlük Pk: 34473 – Sarıyer / İstanbul

telefon: (0212) 328 24 93

nerede?: İstanbul’un Sarıyer ilçesi Bahçeköy’de Belgrad Ormanı sınırları içinde kalan bu yere ister kendi araçlarınızla isterseniz toplu taşıma araçlarını kullanarak ulaşabilirsiniz.

Nasıl gidilir?: Ulaşımın oldukça basit olduğu bölgeye gitmek için metro ve otobüsü kullanabilirsiniz. Buraya kendi aracınızla gelmek isterseniz Belgrad Ormanı Bahçeköy Kapısı veya Kurtkemeri Kapısı’ndan ulaşabilirsiniz. Yılın her mevsimi ayrı bir güzelliğe sahip olan bu bölgeyi mutlaka listenize eklemelisiniz.

Konum bilgisi

Diğer gönderilerimize göz at

Yorum yapın