https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Bay Edi İğneada çadır ve karavan kamp alanı - Gezilecek Yerler
Anasayfa » Haber » Bay Edi İğneada çadır ve karavan kamp alanı

Bay Edi İğneada çadır ve karavan kamp alanı

11.12.2022 11:25:00

İğneada, Trakya’nın Karadeniz kıyısında, Kırklareli’nin Demirköy ilçesine bağlı bir şehirdir. Kıyı şeridi 22 km uzunluğundadır. İlçesine 26 kilometre, Kırklareli il merkezine 100 kilometre uzaklıktadır.

Limanköy Feneri, Karadeniz’in en batısındaki ilinde yer almaktadır.

İĞNEADA’ya transfer

İstanbul ile Eganda arası mesafe 236,3 kilometredir. İğneada’da ortalama 3 saat 45 dakika kalabilirsiniz.

Yaklaşık 7 saat 30 dakikada ulaşabileceğiniz İğneada, Ankara’ya 684 kilometre uzaklıkta bulunuyor.

İĞNEADA’nın nesi meşhur?

İgnada’nın doğal ortamının bize verdiği en önemli lezzetin orman balı olduğunu söylemek abartı olmaz. Aslında organik İgniada balı meşhurdur ve mutlaka tatmalısınız. İğneada, tarih öncesi çağlardan beri önemli yerleşim yerlerinden biri olmuştur.

İğneada Çadır ve Karavan Kampları

İganda körfezi çok geniş bir şehir. Göz kamaştıran bir doğa harikası olan Yıldız Dağları (Estranka Dağları), Karadeniz’in yeşiline ve mavisine bürünmüş bir doğa harikasıdır.

Güzel kumsalları, gölleri, denizi, dereleri, temiz havası ve uçsuz bucaksız ormanları ile doğa tatili veya kamp yapmak isteyenler için harika bir yerdir.

Ignada, kamp yapmak isteyenleri manzaralarıyla kendisine dönmeye davet ediyor. Çeşitli kamp alanları ve Largoz ormanlarında doğa ile baş başa bir tatil geçirebilirsiniz.

1-) Bay Edi İğneada çadır ve kamp alanı

İğneada bölgesinin popüler kamp alanlarından biri olan Bay Edi Çadır ve Karavan Sitesi bölgeye yaklaşık 26 kilometre uzaklıkta bulunuyor. Lüleburgaz şehir merkezinden ve Edirne’den İğneada’ya kalkan otobüsler var. Bu otobüsler 1 saat 30 dakikada ulaşımınızı sağlıyor.

Tesis olarak hizmet veren Edi Bey Çadır ve Karavan Alanı temiz, güleryüzlü ve sadık işletme sahipleri sizlere kamp tatili için harika bir fırsat sunacaktır.

Plaja yürüme mesafesinde olan bu tesis, kamp yaparken yararlanabileceğiniz birçok hizmete sahiptir. Mülkün içinde tuvalet, duş, elektrik, ortak mutfak alanı, buzdolabı, restoran, yürüyüş yapabileceğiniz ormanlık alan ve kafeler bulunmaktadır.

2-) Bigendik Sahil Kampı

Bu kamp alanı İğneada’nın 14 kilometre kuzeyinde yer alıyor ve köy merkezinde ihtiyaçlarınız için bir bakkal bulunuyor. Kamp alanında kendinizi lacivert camlar gibi denize bırakıp stres atabilir, bu denizde balık tutabilirsiniz.

Kamp alanına yakın köylülerin işlettiği salaş yerlerde ürünleri tadabilir, tuvalet ihtiyaçlarınızı giderebilirsiniz, Alan ateş yakmak için müsaittir. Kafanızı dinleyebileceğiniz sakin ve dingin bir yer. Kamp, karavanlar için de uygundur.

Aşıklar Sahil Kampı

Özel arabası olan ve İstanbul’dan çok uzaklaşmadan hafta sonu kısa bir tatil geçirmek isteyenler için harika bir yer olan Lovers Beach Kamp Alanı, bölgenin doyabileceği eşsiz kamp alanları arasında yer alıyor. denizin huzurlu doğası, yeşili ve mavisiyle iç içe ruh. Deniz o kadar berrak ki deniz dibini görebiliyorsunuz ama ne yazık ki kamp alanında belirli bir tesis yok. İğneada limanına ulaştıktan sonra tabelaları takip ederek bu kamp alanına gelebilirsiniz.

Myrtle Gölü kampı

Langos’un orman sınırları içerisinde, şehir merkezine 100 kilometre, şehre 26 kilometre uzaklıkta bulunan Mert Gölü, kamp tutkunlarının en gözde yerlerinden biri. Kişisel aracınızla kolayca ulaşabilirsiniz. İstanbul ve çevre illerden hareket eden otobüsler ile bölgeye ulaşmak mümkün olup, harika doğasıyla ağaçların arasında hamak veya çadırınızı kurup harika bir gün geçirebilirsiniz. Ayrıca gölde kano turlarına da katılabilirsiniz. Tesis alanında ateş yakabilir, doğayla iç içe muhteşem bir manzara eşliğinde kamp yapabilirsiniz.

Tesis bünyesinde çadır kampı, yürüyüş parkurları, göl, balık tutma ve kano turları bulunmaktadır. Tuvalet, elektrik, çeşme, duş gibi imkanlar bulunmamaktadır. Kamp alanına gelmeden önce yiyecek ve içecek ihtiyaçlarınızı temin etmelisiniz.

Diğer gönderilerimize göz at

Yorum yapın