https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Batık Gemi Müzesi nerede ve ziyaret saatleri – Girne / Kıbrıs - Gezilecek Yerler
Anasayfa » Haber » Batık Gemi Müzesi nerede ve ziyaret saatleri – Girne / Kıbrıs

Batık Gemi Müzesi nerede ve ziyaret saatleri – Girne / Kıbrıs

batık gemi müzesi 03

daha önce yaptık Girne Kalesi En güzel yerlerden biri olan Batık Gemi Müzesi’ni tanıtacağız. Müzede Girne yakınlarında bulunan bir ticaret gemisi sergiye sunuldu. Pensilvanya Üniversitesi’nden araştırmacılar tarafından keşfedilen gemiyi Girne yakınlarında bir balıkçı buldu.

Gemide bulunan araç ve gereçler, geminin 4 kişilik olduğunu göstermektedir. MÖ 389 yılına ait olduğu düşünülen batık, bugüne kadar bulunan en eski gemi olma özelliğini taşıyor. Gemi ilk kez 1965 yılında suda 3 metre derinlikte görüldü. Gerne Kalesi’ndeki müzede 3 Mart 1976’da sergilenmeye başlanan gemi görenleri hayrete düşürüyor. Gemide 400 şişe şarap, 9 bin badem ve 29 değirmen taşı bulundu. 4 kaşık, 4 tuzluk ve 4 bardak ile 4 kişi var diye bağırdı. Girne Kalesi’ni ziyaret ederken, Lusia savaşçılarının bulunduğu bölümlerden birinde dünyanın en eski batığının sergilenmesi görenleri büyülüyor.

Batık Gemi Müzesi yıl boyunca çok sayıda yerli ve yabancı turist tarafından ziyaret edilmektedir. Çağdaş müzeciliğin bir örneği olan Girne Batık Gemi Müzesi, eski eserlerin izleyiciyi o yıllara götüren bir sunumla sergilendiği Girne Kalesi’ne girerken hafif müzik ezgileri sizi karşılıyor ve Batık Gemi Müzesi’ne kadar eşlik ediyor. Bir yandan batıktan çıkarılan eserler müzede sergilenirken, diğer yandan kusursuz üretimle hazırlanan maketler sizi milattan öncesine götürüyor. Batık Gemi Müzesi’ni ziyarete gittiğinizde Kıbrıs’ta gezilecek birçok yer görürsünüz. Girne Kalesi’ne girmeden önce içkilerinizi Girne Marina’da yudumlayın. Girne Kalesi’ne girerken her bölümde farklı bir yaşam gösteriliyor. Girne Kraliçesi’nin yarışma modelinden Neolitik Kıbrıs’a kadar pek çok eser sergileniyor.

Batık Gemi Müzesi Ziyaret Saatleri

Kışın: 09:00-13:00/14:00-16:45
Tür: 09:00-14:00/17:00 / 19:00

Müze Kapandı Zamanlar

Müzeler resmi tatillerde kapalıdır.

Müze giriş ücreti 2022

Ücretsiz giriş.

Batık gemi müzesi nerede, nasıl gidilir?

Tebük: Girne Kalesi, Kopdemir Caddesi, Girne / Kıbrıs

Oraya nereye/nasıl ulaşabiliriz?: Lekoşa ve Gazimağusa’dan toplu taşıma araçları makul fiyatlara mevcuttur. Bağımsız yolcunun uygun yol işaretlemesi. Girne’ye ulaştıktan sonra kale kolayca bulunabilir.

batık gemi müzesi

Batık Müzesi Çizimi

Diğer gönderilerimize göz at

Yorum yapın