https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Başakşehir Milli Parkı’na giriş, nereye ve nasıl gidilir - Gezilecek Yerler
Anasayfa » Haber » Başakşehir Milli Parkı’na giriş, nereye ve nasıl gidilir

Başakşehir Milli Parkı’na giriş, nereye ve nasıl gidilir

100 günlük eylem planında 18 ilde yapılacak 33 milli parktan ilk 5’i toplu törenle hizmete açıldı. Sadece bu parklarla İstanbul’a 1,5 milyon metrekare yeşil alan kazandırıldı. Milli parkların yapımıyla birlikte kişi başına düşen yeşil alan alanı yüzde 10 arttı. Ankara’da milli parkların tamamlanmasıyla kişi başına düşen yeşil alan yüzde 7,8 oranında artacak. Hizmete açılan bu beş parktan biri olan Başakşehir Milli Parkı hakkında merak ettiklerinizi size anlatacağız.

360 bin metrekarelik bir alan üzerine kurulmuş olan Başakşehir Halk Parkı, ziyaretçileri hayran bırakacak birçok ayrı bölüme sahip.

Özel bir filtre sistemi ile 15.600 metrekarelik devasa, kendi kendini temizleyen bir filtre sistemi. biyolojik gölet Ziyaretçilerine harika bir görsel şölen sunuyor. Biyolojik göletin yanında ahşap malzemeden inşa edilen Darı Kıraathanesi’nde okuma salonu ve kafeterya bulunuyor.

Ziyaretçilerin merakla ziyaret ettiği bir diğer yer ise 30 bin metrekarelik bir alanın inşaatı. tema parkı. 25 bitki türünün bulunduğu tematik bahçede mis kokulu çiçeklerle süslenmiştir. koku bahçesiRengarenk açan çiçeklerle renk bahçesi Ve kelebeklerin sevdiği çiçekler ekilir Kelebek Bahçesi Bulunur.

Başakşehir Milli Parkı’nın Genel Özellikleri

Bahçe içerisinde 6 kilometre yürüyüş ve bisiklet parkurları, açık hava spor sahaları, çocuk oyun alanları, engelsiz oyun alanları, 20 pergola, 40 kamelya, 84 oturma alanı, 98 çöp kutusu, 20 oturma yeri, 177 biyolojik gölet, ahşap teras, 290 amfi tiyatro metrekare, 22 çeşme ve bir Bond kafe var.

Başakşehir Milli Parkı’nda 24 farklı türden 5 bin 570 ağaç, 160 bin çalı ve 42 bin metrekare aktivite çimi, 1200 araçlık kapalı, 198 araçlık açık otopark bulunuyor.

Proje kapsamında ayrıca temelleri yeni atılan ve önümüzdeki yıl tamamlanması beklenen 15.000 kişilik spor salonu ve yarı olimpik kapalı yüzme havuzu yer alıyor.

Başakşehir Milli Parkı nerede? Oraya nasıl gideriz?

Tebük: Başakşehir / İstanbul

Toplu taşıma: Başakşehir Halk Parkı, Başakşehir Belediyesi’nin yeni hizmet binası, İkitelli Şehir Hastanesi, Yavuz Sultan Selim Köprüsü, Kuzey Marmara Otoyolu ve İstanbul Kanalı gibi güzergahı kısa süre önce açıklanan mega projelerin kalbinde yer alıyor. Bu sebeple ulaşım oldukça kolaydır. Araçla gelmek isteyenler tabelaları kullanarak Başakşehir’e rahatlıkla ulaşabilirler. Toplu taşıma ile gelmek isteyenler Başakşehir’e gelen otobüsleri kullanarak parka rahatlıkla ulaşabilirler.

Diğer gönderilerimize göz at

Yorum yapın