https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Barakley Havuzu (Nereye, Nasıl Gidilir, Aktiviteler) - Gezilecek Yerler
Anasayfa » Haber » Barakley Havuzu (Nereye, Nasıl Gidilir, Aktiviteler)

Barakley Havuzu (Nereye, Nasıl Gidilir, Aktiviteler)

Eğlenceli bir hafta sonu için sizlere yeni keşfettiğimiz yer olan Barakley Pond hakkında bilgi vereceğiz. Kamp yapmaya da oldukça uygun olan gölet, doğası ve dinginliği ile bizleri memnun etti. Buraya gelmekten çok mutlu olacağınızdan eminiz. Barakley Havuzu nerede? Nasıl gidilir? Bilgilere ek olarak, etkinlikler ve daha fazlası bu makalede yapılabilir.

Barakley Havuzu hakkında genel bilgiler
Barakley Havuzu hakkında genel bilgiler

PazarTürkiye’de Kilis bölgesi sınırları içinde yer alan gölet henüz pek çok kişi tarafından bilinmiyor. Merkeze 50 kilometre uzaklıktaki gölette kamp, ​​​​balık tutma ve trekking gibi aktiviteler yapılabilmektedir.

Muhteşem doğası ve güzel renklerinin ahenkle dans ettiği bu gölet, bizi etkilemek için keşfedilmiş olmalı. İnsan elinden çıkma dedikleri bu olmalı. Masa yok, tabure yok, hiçbir şey yok. Sadece biz ve doğa.

Sakin doğasının yanı sıra buranın en büyük avantajı henüz pek çok kişinin keşfetmemiş olması. Kamp ve trekking için ideal bir alan olan gölet, civarda yaşayanlar tarafından da balık tutmak için sıkça ziyaret ediliyor. Yeşilin ve göletin güzel tonlarının oluşturduğu muhteşem manzaralar, fotoğraf tutkunları için de güzel portreler yaratıyor.

Barakley Pool’da yapılacak aktiviteler

Barakley Pool'da yapılacak aktiviteler
Barakley Pool’da yapılacak aktiviteler

Fotoğraf: Bir göletle birleşen güzel yeşil tonları, fotoğrafçılar için harika fotoğraflar oluşturur. Gölet çevresinde yaşayan birçok canlıyı (tavşan, kirpi gibi) normal yaşamlarında da gözlemlemek ve fotoğraflamak mümkün.

Doğa yürüyüşü: Göl ve çevresini içine alan yaklaşık 7,5 kilometre uzunluğunda ve yaklaşık iki saat süren yürüyüş parkuru bulunmaktadır. Doğayla iç içe olup temiz havanın tadını çıkaracak, bolca enerji toplayacak ve harika bir gün geçireceğinizden şüpheniz olmasın. Yolda karşılaşacağınız köylerde zaman zaman dinlenme fırsatı bulacağınızı da hatırlatalım.

olta balıkçılığı: Göl, civarda yaşayanlar için paha biçilmez bir nimettir. Pikniğe gelenler oltalarını göle götürüp kuş sesleri arasında dinlenirken balık tutabilirler. Bu rastgele.

Kamp: Buraya gelmek isterseniz mutlaka yanınızda kamuflaj çantası ve kamp çadırı getirin. Aksi takdirde dönüşünüz için çok üzülürsünüz. Kuş sesleri ve su sesinin yumuşaklığıyla kamp ateşini yakmak ve ılık yaz rüzgarıyla uyumak paha biçilmez bir deneyim.

Barakley Göleti nerede? ve oraya nasıl gidilir

Barakley Göleti nerede?  ve oraya nasıl gidilir
Barakley Göleti nerede? ve oraya nasıl gidilir

Tebük: Baraklı Mahallesi, Baraklı Köyü İç Yolu, 16740 – Kilis / Bursa

Toplu taşıma: Nilüfer ilçesinde Orhaneli-Keles kavşağından sola dönen yolu takip ederek Misi ve Doğancı köylerini geçtikten sonra Doğancı Baraj semtindeki 13 kiloda Keles’e doğru devam edin. Doğancı Baraj Gölü’ne 6 km paralel uzanan yol, Çaybaşı köyünden geçerek Baraklı köyüne ulaşıyor. Gölet Yolu’na Çatak Mahallesi’nden girilir. 4 km sonra Chatak Deresi’ne paralel olan yol, Chatak Orman Deposu’ndan sola dönerek devam ediyor. Çiçek bahçelerinin içinden geçen ahır yolu 3 kilometre sonra tepeye çıkıp Barakley Göleti’ne iniyor. Konum bilgisi almak için tıklayın

Nihayet Bursa’da gezilecek diğer yerlere bir göz atmak isterseniz Bursa’da gezilecek 15 yer Listemize bir göz atmanızı öneririm. Kendinize iyi bakın bir başka gezide görüşmek üzere. 🙂

Diğer gönderilerimize göz at

Yorum yapın