https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Balık gölü nerede, nasıl gidilir? – Giriş ücretleri ve genel bilgiler / Artvin - Gezilecek Yerler
Anasayfa » Haber » Balık gölü nerede, nasıl gidilir? – Giriş ücretleri ve genel bilgiler / Artvin

Balık gölü nerede, nasıl gidilir? – Giriş ücretleri ve genel bilgiler / Artvin

Artvin’de yazılarımız devam ediyor. Bu yazımızda balık gölü hakkında merak edilenleri yazdık. Balık gölü hakkında genel bilgiler ve ayrıca giriş ücretleri nerede? Oraya nasıl gideriz? Bilgi ve ipuçlarına erişim.

Bilgi: güzel ülkemizin güzel şehri Artvin’de yapılacak şeyler Sizler için bir liste oluşturduk Bu eşsiz yerleri keşfetmek istiyorsanız gezi yazımızı okumanızı tavsiye ederim.

Balık gölü hakkında genel bilgiler

Balık gölü 2000 metre yükseklikte yer almaktadır. Buraya gelmeye karar verirseniz, yanınızda uzun kollu kıyafetler getirmenizi öneririz. Pınarlı köyündeki balık gölüne Artvin Merkezden yaklaşık iki saatte ulaşabilirsiniz. Elbette bu süre durup dinlenerek uzatılabilir.

Gölün etrafına birkaç bank inşa edildi. Bu banklarda oturup, ağaca yaslanıp, manzaraya karşı çay içmenin tadı bir başka. Burada açan güzel çiçekleri izlemek ve koklamak insana enerji veriyor.

Manzaradan bahsetmişken, önünüzde göl, önünüzde dağ, arkanızda güneş öyle bir manzara ki. Hafif esinti kulaklarınızda şarkı söylerken çiçekler uyum içinde dans ediyordu. Bu harika bir sahne.

Göl oval şekilde oluşmuş ve uzun bir göldür. Gölün arkasında yükselen dağ silsilesi tıpkı masmavi gökyüzü gibi. Bu resim size kendinizi zirvede gibi hissettiriyor.

Balık Gölü’ne gelmek isteyenlere tüyolar

Yanınızda uzun kollu kıyafetleriniz olduğundan emin olun.

– Yemek, temiz hava için hazırlıklı olun ve yol çok aç.

Yanınıza bir kitap alın ve bu sakin ve güzel ortamda rüzgarın sesi eşliğinde 10 dakika kendinizi sayfalarına bırakın.

Bu eşsiz güzellikte 1 bardak sıcak çay için.

Balık gölü giriş ücreti

Herhangi bir ücret talep edilmemektedir.

balık gölü resimleri

balık gölü nerede Oraya nasıl gideriz?

Tebük: Benarlı Köyü – Şavşat / Artvin

nerede: Balıklı Gölü, Artvin ili Pınarlı köyünde bulunmaktadır.

Nasıl gidilir: Artvin’den ayrıldığınızda Shavchat kavşağında sola dönün. Artvin ile Şafçat arası 70 km’dir. Yol ilk 20-25 kilometre düzgün, ardından eski toprak yola dönüyor ve daralıyor. Yolun 50. kilometresinde Karagöl tabelasını göreceksiniz. Bu tabelayı gördükten sonra yol tekrar dümdüz. Bu yol Velikoy’a çıkar. Velikoy beldesini geçtikten sonra sola Pınarlı Köyü tabelasına dönülmelidir. Bu yol boyunca devam ettikten sonra Demirkapı ve Balık Gölü’nün işaretlerini göreceksiniz. Bu tabeladan sola dönerek balık gölüne ulaşabilirsiniz.

Diğer gönderilerimize göz at

Yorum yapın