https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Bakırköy Dernek Pazarı | Ziyaret edilecek yerler - Gezilecek Yerler
Anasayfa » Haber » Bakırköy Dernek Pazarı | Ziyaret edilecek yerler

Bakırköy Dernek Pazarı | Ziyaret edilecek yerler

Bakırköy Dernek Pazarı

Bakırköy’deki sosyete pazarı, İstanbul’daki en ünlü yüksek sosyete pazarlarından biridir. Hatta ününün başka illere de yayıldığı söylenebilir. İstanbul’u ziyaret eden birçok kişinin bu pazarı görmek, alışveriş yapmak ve memleketine hediyelerle dönmek istediğini söyleyebiliriz. Şöhreti bu kadar yayılan pazarın sırrını öğrenmek için dışarı çıktık. Ancak cumartesi günleri kurulan çarşı oldukça kalabalık ve Eminönü Meydanı gibi değil. Pazarın bu kadar kalabalık olmasının sebeplerinden biri de metroya çok yakın olması. Yaz ve kış aylarında pazarda dolaşmak zor olabilir. Çünkü piyasa kapalı bir alanda tanımlanmamıştır. Pazarlamacılar, brandalarla yağmur suyundan korunur. Yağmurlu bir zamanda gittiğinizde bankları izlediğiniz kadar brandadan başınıza dökülebilecek suyu da fark etmelisiniz.

Kadın Merkezi!

Bakırköy Toplum Pazarı 02Alışveriş denilince akla kadınlar gelir. Topluluk pazarında buna ikna olabilirsiniz. Etrafta erkek yok gibi. Karılarından zorla gelen kâtipler, kocalar, içeriyi dolaşıp bu nasıl kalabalık diyen genç erkekler. Bunlar kaldırılınca geniş pazar alanının her karesine kadınlar düşüyor. Zaten bu pazarda sebze meyve bulmak zor. Gelenler genellikle kıyafet almak için çarşıya gelirler. Birçok tezgahta tekstil ürünleri var. Kadınlar kendilerine en uygun olanı seçerler. Abiye satan tezgahlarda daha büyük kalabalıklar var. Özel günlerinde abiye elbise giymek isteyenler son model abiye elbiselere 25 lira fiyatla sahip olabiliyor.

Bakırköy Toplum Pazarı 03tekstil ürünleri Aynı zamanda güzellik ürünleri de satmaktadır. Tezgahlarda birçok ünlü kozmetik markasının ürünlerini görmek mümkün. Düşük fiyatlar biraz balık tutmayı gerekli kılıyor. Ama çalışana sorduğunuzda ihracat için fazla malı olduğu için ucuza sattığını söylüyor. Herhangi bir sorunla karşılaşmayacağınızı da ekliyor. Aynı şey elbiseler için de geçerli. Piyasada markalı ürünler bulmak mümkündür. Ayrıca mağaza fiyatlarına göre daha uygun. Bunun nedenini öğrendiğimizde “ihracat fazlası kusurlu değil” cevabını alıyoruz.

Çok kalabalık mı dedik?

Bakırköy Toplum Pazarı 04Bakırköy mahalle pazarı gerçekten ünlüdür. Bu nedenle birçok şehir cumartesi günleri alışveriş yapmak için buraya akın ediyor. Kalabalık öğle saatlerinde doruğa ulaşır. Sabahları sakin denilebilecek bir atmosfer var. Koltuklara kolayca yaklaşabilir ve dolaşabilirsiniz. Ancak öğleden sonra için aynı şey söylenemez. Bu nedenle mümkünse sabah veya akşam pazara gelmek mantıklıdır. Tabii kalabalık konusunda çekinceleriniz varsa. Pazarda kalabalık var diyenlerdenseniz sizin için en uygun zaman öğle yemeğidir.

Bakırköy Halk Pazarı’na nasıl gidilir?

Bakırköy metrosunun yakınında Bakırköy’de yüksek sosyete pazarı kuruldu. Metro ile gelenler çıkışta çarşıdaki brandaları görebilirler. Eminönü üzerinden İETT seferleri de var. Bakırköy’e gelmek için 58 numaralı otobüse binmeniz gerekiyor. Bakırköy’de indiğinizde doğrudan çarşıya giden minibüslere binebilirsiniz. Belediyenin hizmet için ücretsiz bir uygulaması bulunmamaktadır. Bu nedenle minibüse binerek para ödemek zorunda kalacaksınız.

Bakırköy Derneği Pazar Haritası

Diğer gönderilerimize göz at

Yorum yapın