https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Bademli köyü tekne turu - Gezilecek Yerler
Anasayfa » Haber » Bademli köyü tekne turu

Bademli köyü tekne turu

12.02.2023 09:45:00

İzmir ile Ayvalık arasında yer alan İzmir Dikili ilçesine yakınlığı ile ünlü olan Bademli köyü yerli ve yabancı turistlerin çok sevdiği ve ziyaret ettiği bir tatil cennetidir. Zeytin ağaçları ile çevrili bu harika tatil cenneti, İzmir’in Dikili ilçesine sadece 20 dakika uzaklıkta yer almaktadır. Bademli Köyü, Türk Maldivleri olarak da biliniyor. Keşfedilmeyi bekleyen onlarca koy var ve tekne turları ile koylar keşfedilirken, yerli ve yabancı turistler de bu harika sularda yüzerek denizin tadını bu turlar sayesinde çıkarıyor.

Bademli köyü tekne turu fiyatları

Bademli köyü için yerli ve yabancı turistler tarafından en çok merak edilen konulardan biri de buradaki tekne tur fiyatlarının ne kadar olduğu. Bu nedenle Bademli Köyü’nü ziyaret etmeden önce buraya gelecek olan hem yerli hem de yabancı turistler Bademli Köyü Tekne Turu fiyatları şeklinde araştırma yapmaktadır.

Tekne turu fiyatları, tur tarihi, tur tarihindeki yoğunluk ve tekne tipine göre büyük farklılıklar gösterebilmektedir. Yoğun yaz aylarında farklı bir fiyat politikası söz konusu olabilirken, bahar aylarında farklı bir fiyat politikası uygulanmaktadır. Koyları gezebileceğiniz tekne turları, yemekli ya da yemeksiz turlar şeklinde değişiklik gösterebilmekte ve bu durum fiyatları etkileyebilmektedir.

Bademli plajları arasında yerli ve yabancı turistlerin en çok ziyaret ettiği ve en çok ziyaret ettiği plajlar arasında Fame Plajı, Pissa Plajı, Kayra Plajı, Killik Koyu, Zindancık Koyu ve Hayıtlı Koyu yer alıyor.

Bu koylarda olmak ve burada denizin ve güneşin tadını çıkarmak size yıl boyu yorgunluğunuzu atabileceğiniz bambaşka bir deneyim sağlayacaktır. Aynı zamanda buradaki ve bu bölgedeki diğer tüm tatil yerleri gerçekten kelimelerle anlatılamayacak kadar güzel. Zaman açısından bir sıkıntınız yoksa hepsini tek tek zamanlamak isteriz…

Keyifli bir tatil beldesi olan Bademli’nin etrafı zeytin ağaçlarıyla çevrili köyü ve daha pek çok yeri turistlerin ziyaret etmeyi beklediği güzelliktedir. Türkiye’nin tatil cennetlerinden biri olan İzmir, Urla ve Çeşme de buraya yakın sayılabilecek yerlerdir. Bu alanlar turistler için de oldukça önemli çekim merkezleridir. Gündüzleri denizin ve kumsalın keyfini doyasıya yaşayabilirken, akşamları ise keşfedilmeyi bekleyen pek çok yer var diyebiliriz!

Şimdi Bademli köyü yakınlarında bulunan Dikili’de gezilecek diğer yerlere göz atalım…

Fasulye Adası

Dikili yöresi ile ilişkilendirilen ve Türk Maldivleri olarak da bilinen Bademli köyünün karşısında bulunan Pen Adası, yerli ve yabancı turistlerin çekim merkezi olup, ziyaretçilerine harika bir ortam ve keyifli bir tatil imkanı sunmaktadır. fırsat. Deniz kenarında günübirlik tatil için ziyaret edebileceğiniz Kalim Adası’nda gündüzleri güneşlenebilir, denizin harika keyfini çıkarabilirsiniz. Bu harika adanın karayla alakası olmadığı için Padmeli köyünden kalkan teknelerle Kalim Adası’na ulaşmak mümkün. Buranın kara bağlantısının olmaması da adayı temiz tutan detaylar arasında yer alıyor. Sadece görsel olarak sunduğu harika ziyafetin yanı sıra buranın çok hoş bir atmosferi de var.

Zindansik Koyu

Zindancık Koyu, Dikili ilçesine bağlı Bademli köyünde keşfedilmeyi bekleyen küçük bir koy. Burası pek bilinmediği için genelde tenha ve gürültüden uzaklaşmak, dinlenmek isteyenlerin ilk tercihleri ​​arasında yer alıyor. Koy adını geceleri ay ışığının olmamasından ve zindan gibi karanlık olmasından alıyor. Koyun çok yakınında küçük bir ada var ve adaya yaklaşık 15-20 dakika yüzerek ulaşılabiliyor. Zindancık Koyu bu özellikleriyle gerçekten kendine has bir tarz oluşturmuş ve daha tenha bir yer olmasına rağmen ziyaretçilerin her zaman gelip bir saniye görmek isteyecekleri bir tatil destinasyonudur.

Dikili Plajı

Yaz aylarında yüzbinlerce yerli ve yabancı turisti ağırlayan Dikili; 5 km’lik mavi bayraklı plajları ile dikkat çekmektedir. Dikili’nin uçsuz bucaksız kumsalları bu bölgeyi her zaman bir cazibe merkezi haline getirmiştir. Dikili, restoran, kafe ve barlar açısından da oldukça gelişmiştir. Gündüz denizin ve kumsalın tadını doyasıya çıkardıktan sonra akşam Dikili merkezde lezzetli bir yemek yiyebilir ya da keyfinize göre eğlenip dans edebileceğiniz yerleri seçebilirsiniz.

Diğer gönderilerimize göz at

Yorum yapın