https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Aralık ayında Spanga - Gezilecek Yerler
Anasayfa » Haber » Aralık ayında Spanga

Aralık ayında Spanga

28.11.2022 10:00:00

Sakarya’nın Sapanca ilçesi denilince akla şehir hayatının aşırı karmaşasından uzaklaşmak, sakin ve huzurlu bir tatil ve doğa ile iç içe eğlenceli aktiviteler gelmektedir. Sapanca bu farklı imkanlar sayesinde her mevsim hem yerli hem de yabancı turist ağırlamaktadır. Tabii ki bu bölgenin nüfus olarak büyük şehirlere yakınlığı da Sapanca’nın bu kadar çok turistle buluşmasında önemli bir etken. İstanbul’a yaklaşık 2 saat, Ankara’ya 3,5 saat uzaklıkta olan Sapanca da bu şehirlerden günübirlik ziyaretçi akınına uğruyor.

Sapanca’nın o kadar büyük hayranları var ki gezginler burada gezilerini aylara ve mevsimlere göre planlıyorlar. Aralık ayında Sapanca’da Ne Yapılır? sorusu son günlerde gezginlerin en çok merak ettiği sorulardan biri haline geldi diyebiliriz. Peki Aralık ayında ne yapılır, ne yenir, nereye gidilir hep birlikte bakalım.

sonbahar yaprağı havası…

Marmara Bölgesi’nin Çatalca-Kocaeli İlçesi’ne bağlı Sakarya İlçesi’ne bağlı bir ilçe olan Sapanca, Karadeniz iklimi taşımaktadır. Sonbahar ve kış aylarında yoğun yağış alan Sapanca; Sonbaharda yapraklarını döken ağaçların kartpostal resimlerini gösterir. Kışın ilk ayı olan Aralık ayında sonbahar yapraklarının eşsiz deneyimine yine burada tanık olabilir, ay sonunda ise karla karşılaşabilirsiniz…

Havalar soğuyabilir ama Sapanca kış severler için de birebir!

Sapanca kış aylarında olağanüstü bir güzellik sergiliyor. Aralık ayı sonunda kar yağma ihtimali ile burada güzel bir manzaraya şahit olabilir ve harika bir kar manzarası eşliğinde göl çevresinde yürüyüş yapabilirsiniz. Sapanca’da kış aylarında yapılacak aktiviteler arasında doğa yürüyüşleri ve ATV turları sayılabilir. Sapanca’ya oldukça yakın olan Kartepe’de kış turizmini de yakından yaşama şansı yakalayabilirsiniz.

Aralık ayında bungalovlar: şömineli, jakuzili, ısıtmalı havuzlu …

Aralık ayı genel tercihleri ​​ise havalı ve özgün tasarımlarıyla bilinen Sapanca kulübelerinde; Şömineli, jakuzili ve ısıtmalı havuzlu bungalovlar bulunmaktadır. İstanbul’dan günübirlik gelen ziyaretçiler ve diğer şehirlerden çok sayıda insan bu ay Sapanca’yı dolduruyor. Aynı zamanda bölgede çok sayıda yabancı turist bulunmakta ve Sapanca Bungalov Evleri ilanlarında yüzlerce ev seçeneği bulmak mümkündür.

Genelde kalmak isteyenler Cuma akşamı gelip Pazar öğleden sonra gitmeyi planlasalar da; Tatillerde, bu hafta genellikle dolu olabilir.

Isıtmalı havuzlu bungalovlara da göz atmanızı öneririz.

Aralık ayında bungalovlarıyla ünlü Sapanca’da gezilecek yerler:

Kırkpınar

ozoncom

Memnun

Haç

Rüstempaşa

yanmak

Hasan Paşa

Belkaya

Nailiye

Vivzi

Soğuk su

Mahmudiye

istanbul mandırası

Moradya

Ağrı

şükran günü

Gazi Paşa

Sapanca’da ne yiyoruz?

Sapanca’ya turistik ziyaret yapacakların en çok merak ettiği konulardan biri de Sapanca’da ne yenir? soru bu Sapanca denilince yeme içme açısından çok fazla çeşit var. Çerkez mutfağından Karadeniz mutfağına uzanan geniş bir mutfak kültürü yelpazesi vardır. Tek yapmanız gereken zevkinize uygun bir yer bulmak. Elbette bazı yaygın sapanca ritüelleri var. Birisi göle bakan ve aynı zamanda Sapanca’ya bakan yerlerde kahvaltı yaptı. Bu mekanlarda lezzetli bir kahvaltı yapabileceğiniz gibi akşam yemekleri için de bu mekanlar güzel bir alternatif olabilir.

Sapanca’ya ulaşım kolay mı?

Sapanca ile ilgili bir diğer merak edilen konu ise Sapanca’ya nasıl gidilir? İstanbul’dan Marmara Bölgesi sınırları içerisinde yer alan Sapanca’ya ulaşım 2 saat, Ankara ve çevresine ulaşım yaklaşık 3,5 saat sürmektedir. Burada ulaşım kolay ve hızlı bir şekilde yapılabilmektedir. Hem kendi aracınızla hem de şehirlerarası otobüslerle buraya gelmek çok kolay. Aynı zamanda trenle de Sapanca’ya gelme şansınız var.

Diğer gönderilerimize göz at

Yorum yapın