https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Antalya’yı görmek için şelaleler | en güzel 7 yer - Gezilecek Yerler
Anasayfa » Haber » Antalya’yı görmek için şelaleler | en güzel 7 yer

Antalya’yı görmek için şelaleler | en güzel 7 yer

Antalya’da Görülebilecek Şelaleler

Antalya’nın sıcak yaz günlerini serinleten saklı yerler ve şelaleler listemize bir göz atın, Antalya’nın serin sıcak günlerini eşsiz güzellikteki doğa cennetinde geçirin. Akdeniz bölgesi Yıl boyunca milyonların akın ettiği bir merkez olarak bilinen ve en ünlü şehir olan Antalya, sadece deniz, kum ve güneş denilince akla gelen bir şehir değil. Deniz turizmi kent üzerinde önemli bir etkiye sahip olsa da Toros Dağları’nın eteklerinde yer alan kentte doğal güzellikler açısından oldukça önemli yerlerin olduğu açıktır.

Antalya’da şelaleler listesi

Bu yazımızda sizlere Antalya’yı ziyaret ettiğinizde görmeniz gereken şelaleleri ve bu şelaleler hakkında kısa bilgiler vereceğiz!

önemli bilgi: Bu bölgede bir tatil planlıyorsanız Antalya gezilecek yerler Listemize de mutlaka göz atın.

1. Aşağı Düden Şelalesi

Aşağı Düden Şelalesi
Aşağı Düden Şelalesi

Antalya Lara’da Merkeze yaklaşık 8 km uzaklıktadır. Aşağı Düden Şelalesi; Düden Şelalesi’nin bir parçasıdır. 40 metre yükseklikten akan suyun yarattığı muhteşem manzaraya şahit olmak için mutlaka buraya gelmelisiniz. Şehrin yanında saklı bir güzellik sayılabilecek bu şelalenin sizleri büyüleyeceğini iddia ediyoruz.

2. Yukarı Düden Şelalesi

Yukarı Düden Şelalesi
Yukarı Düden Şelalesi

Düden Şelalesi’nin diğer kısmı Yukarı Düden ŞelalesiVe Farsak kasabası sınırları içinde. Aşağı Düden Şelalesi’nden daha saklı bir bölge olması bu şelalenin görsel açıdan daha da ilgi görmesini sağlıyor. Ayrıca şelale yakınında. Antik Leerbotton döneminden mezarlık Şelalelere olan ilginin artmasına neden olan ana faktörlerden biridir. 22 metre yükseklikten gölete dökülen şelalenin sunduğu görsel şölen görülmeye değer.

3. Kurşunlu Şelalesi

Kurşunlu Şelalesi
Kurşunlu Şelalesi – Antalya’da mutlaka görülmesi gereken şelaleler

Antalya gezilecek yerler listesini yaparken şüphesiz sık sık karşılaşacağınız yerlerden biridir. Kurşunlu Şelalesi olacak. Türkiye’den ve dünyadan birçok insanın akın ettiği bu şelale, görüntüsüyle de insanları memnun etmeyi başarıyor. Aksu beldesine bağlı olan ve Antalya Havalimanı’na yaklaşık bir kilometre uzaklıkta bulunan bu şelale size Antalya’nın güzelliğini sunuyor. Bu şelaleye kendi aracınızla ulaşmak istiyorsanız merkeze doğru 10-15 dakikalık bir yürüyüş yapmanız gerekecek. Yol boyunca birçok güzelliğe yakından şahit olacaksınız.

4. Manavgat Şelalesi

Manavgat Şelalesi
Manavgat Şelalesi

Manavgat denilince akla ilk gelenlerden biri de şüphesiz burasıdır. Manavgat Şelalesi Olacak. Yılın çoğu günü pırıl pırıl suları ile ziyaretçi ağırlamayı başaran şelale. Manavgat ÇayıManavgat merkeze yaklaşık 4 kilometre uzaklıkta bulunan bu şelale, sadece suları ile değil, çevresindeki ağaçların varlığı ile de etkileniyor. Antalya ve Manavgat belediyelerinin özel çalışmalarının ardından bölgenin mesire alanına dönüştürülmesi ziyaretçileri memnun eden gelişmelere yol açtı.

5. Sabadiri Şelalesi

Sabaderi şelalesi
Sabaderi Şelalesi – Antalya’da Şelaleler

Antalya şehrinde bulunur ancak adı bilinmediği için diğer şelalelere göre daha az ziyaretçi alır. Sabaderi şelalesi Gerçekten görülmeye değer doğal zenginliklerden biridir. Büyüklü küçüklü farklı şelalelerin karışımından oluşan Sabadiri Şelalesi’nin en çarpıcı özelliklerinden biri temiz havası. Burayı görmeye geldiğinizde oksijenle dolacak ve aynı zamanda ferahlatıcı bir etki yaşayacaksınız. Üstelik suyun en berrak durumuna şahit olabileceğiniz bu yerde Antalya’nın en görkemli şelalelerinden birini keşfetme fırsatı bulacaksınız.

6. Değirmendere – Cennetin Saklı Şelalesi

gizli cennet şelalesi
gizli cennet şelalesi

Antalya’nın saklı doğal güzellikleri denilince akla gelen ilk yerlerden biri olmaya adaydır. Değirmendere Şelalesi Birçok kişi onu tanıyor gizli cennet şelalesio. Bir işletmeci tarafından kiralanan ve çok yakın zamana kadar mesire yeri olarak kullanılan şelale bu döneme kadar keşfedilmemişti. Söz konusu girişimin ardından keşfedilip koruma altına alınan ve Antalya gezilecek yerler listesine alınan bu şelale, sakinliğiyle dikkat çekiyor. Belli ki insanların pek bilmediği bu şelale size doğayı huzurlu ve dingin bir ortamda keşfetme fırsatı sunacaktır. Eskiden su değirmenlerinin bulunduğu bir bölge olduğu için Değirmendere olarak adlandırılan bu şelaleyi görmeden Antalya’dan dönmemelisiniz.

7. Okansu Şelalesi

Uçansu şelalesi
Uçansu şelalesi

Toros DağlarıŞehrin tam merkezinde yer alır ve ziyaretçilerini saklı bir cennet kalitesiyle karşılar. Uçansu şelalesi; Kayabükü E Eskibağ köylerinin kenarında. Görsel olarak çekici bir yer olması ve dağların arasından akan suyuyla bu şelaleyi görmek kesinlikle Antalya’da yapılacaklar listenizde olmalı. 50 metre yükseklikten akan sular insanlara görsel olarak doyum sağlarken bölgede kayak yapmaya uygun alanlar da bulunuyor. Doğa ve doğa sporları severlerin uğrak yeri olan Uçansu Şelalesi’ne mutlaka yolunuzu saptırmalısınız. Bu şelale size harika fotoğraflar çekme fırsatı verecek!

Diğer gönderilerimize göz at

Yorum yapın