https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Antalya Teleferik Tesisleri | Oraya nasıl gidilir ve ziyaret ve giriş ücretleri - Gezilecek Yerler
Anasayfa » Haber » Antalya Teleferik Tesisleri | Oraya nasıl gidilir ve ziyaret ve giriş ücretleri

Antalya Teleferik Tesisleri | Oraya nasıl gidilir ve ziyaret ve giriş ücretleri

Antalya Tunktepe Teleferik Tesisleri

Antalya’da turizm açısından büyük önem taşıyan ve şikayetlerin sıklıkla ziyaret edildiği Tünektepe Teleferik tesisleri Antalya’nın üzerinde önemli bir yer teşkil etmektedir.

Tünektepe Teleferik tesisleri 1963 yılında yapılmış olup Antalya’nın en uzun teleferiğidir. Denizden 830 metre yükseklikte uzanan Tünektepe Teleferik tesisleri, günümüzde Antalya’nın en popüler turistik yerlerinden biridir.

Kısa bilgi: Antalya Bölgeye bir gezi planladıysanız; Antalya’da gezilecek yerler Sizin için oluşturduğumuz listemize mutlaka göz atın.

Tünektepe’den kısa video

Daha fazla video gelsin lütfen YouTube kanalımız Abonelik. Desteğiniz için şimdiden teşekkür ederiz.

Tünektepe Teleferik tesislerinde misafirlerin eğlenmesi için birçok eğlence ve aktivite sağlanmaktadır. Bu bölgeye gelen misafirler, manzara ve doğal güzelliklere hayran kalabilecekleri çeşitli gezilere katılabilirler. onların arasında; Yürüyüş, bisiklet, balon gezintileri, çiftlik, hayvanat bahçesi, kaya tırmanışı, ata binme, barbekü, hayvanlarla oynama, çamurlu havuzda oynama ve daha birçok aktivite mevcuttur.

Antalya Tunktepe Teleferik Tesisleri
Tunktepe Teleferik nerede?

Tünektepe teleferik tesisleri her yıl binlerce turistin ziyaret ettiği bir turistik cazibe merkezi olarak turizm sektörüne büyük katkılar sağlamaktadır. Tünektepe teleferik tesisleri Antalya’nın turistik yerlerini alıp götürerek tarihi yerleri keşfetmeyi kolaylaştırıyor. Tünektepe Teleferik tesisleri, Antalya’nın tarihi ve kültürel zenginlikleri ile birlikte insanların doğa ile olan bağlarının güçlenmesine yardımcı olmaktadır.

Tünektepe Teleferik tesisleri Antalya’nın en popüler turistik yerlerinden biridir. Tunktepe Teleferik tesislerinde her gün binlerce kişi Antalya’nın dingin manzarasının keyfini çıkarıyor. Tünektepe Teleferik tesislerinin bir parçası olan teleferik, deniz seviyesinden 830 metre yüksekliğe kadar uzanıyor. Teleferik yolculuğu yaklaşık 20 dakika sürüyor ve konforlu otobüsler ile teleferik arasındaki mesafe yaklaşık 10 kilometre.

Ziyaret saatleri ve giriş ücretleri: 2023

Tünektepe Teleferik, Antalya gezilerinin tarihini ve doğal güzelliklerini ayrı ayrı keşfetme, konforlu bir arabayı değerlendirme fırsatı da sunuyor.

Teleferik, Antalya’nın çeşitli tarihi ve kültürel özelliklerinden yararlanmak için ideal bir seyahat yöntemidir. Eşsiz doğaüstü güzelliğine birlikte tanık olmak için de teleferik en uygun seçenek.

ziyaret saatleri: Tünektepe Teleferiği hafta içi 10:00-18:00, hafta sonu 09:00-18:00 saatleri arasında her 20 dakikada bir hareket etmektedir. Teleferik 8 kişilik kabinlerle çalışmaktadır.

giriş ücreti: Tünektepe Teleferik Fiyatları: 0-6 yaş arası çocuklar için ücretsiz, 7-16 yaş arası çocuklar için 30 TL, 17 yaş üstü için 50 TL. Çocuklar için ücretsiz olan teleferik, lise ve üniversite öğrencilerine özel indirimler sunuyor.

Tunektepe teleferik transferi

Tebük: Antalya Port Kemeryolu No.10, POD: 07130 – Konyaaltı / Antalya

nerede?: Antalya Tunktepe Teleferik Antalya ilinde bulunmaktadır. Şehrin en yüksek noktası olan Tünektepe Tepesi üzerinde yer almaktadır. Teleferik, Akdeniz’in ve Antalya şehrinin muhteşem manzarasını sunmaktadır.

Nasıl gidilir?: Antalya Havalimanı’ndan Tünektepe Teleferik tesislerine ulaşmak için taksi ya da yerel toplu taşıma araçlarını kullanabilirsiniz. Yolculuk arabayla yaklaşık 25 dakika sürer. Alternatif olarak, havalimanından Antalya Otogarı’na Havaş servisine binebilir ve daha sonra 101 veya 102 numaralı yerel otobüse binerek Tünektepe Teleferik tesislerine gidebilirsiniz. Yolculuk yaklaşık 1 saat 15 dakika sürer.

Konyaaltı Plajı’ndan 101 numaralı yerel otobüse binerek de Tünektepe Teleferik tesislerine ulaşabilirsiniz. Yolculuk yaklaşık 30 dakika sürer.

Antalya’ya ulaşım hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz; Antalya nerede, Antalya’ya nasıl gidilir? Tüm detaylarıyla bu yazıda.

Konum bilgisi

Diğer gönderilerimize göz at

Yorum yapın