https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Antalya Expo Fuar Alanı | Ziyaret edilecek yerler - Gezilecek Yerler
Anasayfa » Haber » Antalya Expo Fuar Alanı | Ziyaret edilecek yerler

Antalya Expo Fuar Alanı | Ziyaret edilecek yerler

Antalya Expo Fuar Alanı

Ülkemizin en önemli fuar alanları arasında yer alan Antalya Expo fuar alanı ile ilgili merak edilen tüm soruları bu yazımızda topladık.

Expo Antalya fuar alanının özellikleri, ziyaret saatleri ve ulaşım bilgileri gibi soruları cevapsız bırakmadık.

Bilgi: AntalyaBiraz daha ziyaret etme imkanınız varsa; sizin için yarattık Antalya gezilecek yerler Listemize bir göz atmanızı öneririm. 🙂

Expo Antalya fuar alanı hakkında genel bilgiler

EXPO kültür, tarih, eğlence ve sanat alanlarında etkinlik düzenledi. Ağırlıklı olarak ülkemizde düzenlenen bahçecilik sergisi, Uluslararası Çiçek Üreticileri Birliği (AIPH) ve Uluslararası Sergiler Bürosu’nun (BIE) ortak onayı ile gerçekleştirildi.

Expo2016 Antalya, 23 Nisan – 30 Ekim 2016 tarihleri ​​arasında “Çiçek ve Çocuk” temasıyla gerçekleştirilen Türkiye’deki ilk fuardır. Uluslararası fuarın düzenlendiği alan, ülkemizin en büyük beğeni kazanan eğlence kentidir. 4.5 milyon ziyaretçi

Expo Antalya sergi alanı; Eşsiz ülke parkları, müzeleri ve teknoloji alanları ile her yaş grubundan ziyaretçinin güzel vakit geçirebileceği 1.121 dönümlük bir alanı kaplamaktadır.

Türkiye’nin interaktif konseptte tasarlanan ilk tarım müzesi “Zaman Tüneli” ve çocukların temel bilimlerle tanışmasını sağlayan “Çocuk Bilim ve Teknoloji Merkezi” gibi teknolojinin toplumsal bilincinin buluştuğu alanlar da bulunuyor.

Sergi bu konuda

Hadrian Kapısı (3 kapı), avuç içi ve elleri açık bir çocuk silüeti olarak tasarlanan 100,7 metre yüksekliğindeki Expo Tower, Antalya’nın tüm Expo alanının panoramik manzarasının görülebildiği en yüksek binasıdır. ona bakmak için.

masa saati

Dikme şeklinde tasarlanan Zaman Tüneli, Türkiye’nin ilk interaktif tarım müzesi konseptinde, yaşayan duvar teknolojisini kullanıyor. 5 farklı salonda simülasyonlar ve görsel-işitsel sunumlar ile insanlık tarihinin başlangıcından bugüne ve hatta gelecek nesillere eşsiz bir yolculuk sunuyor.

Zaman tünelini oluşturan salonlar ve içindekiler;

1. İstikrarlı bir yaşamın doğuşu: Duvarlarda ilerleyen ve 5 farklı projeksiyon alanında devam eden animasyonlu mağara grafikleri, insanlığın avcı-toplayıcılıktan yerleşik hayata geçişini temsil ediyor. Tarımın yapıldığı yerler haritalarla anlatılırken, Göbeklitepe, Çayönü ve Hacılar sitelerinin maketleri üzerinden bilgiler aktarılıyor.

2 – Hilal havuzu: İçeride canlı bir Neolitik köy canlanması var. Salonda kaldığı süre boyunca, bu köyde bir gündönümü görüldü. Sergi alanının önündeki stantlar sayesinde ziyaretçiler interaktif olarak bu animasyonun bir parçası oluyorlar.

3- Biyoçeşitlilik: Salonda geniş bir tahıl tarlası konseptinde, Vavilov’un dünya merkezleri, standardizasyon, biyoçeşitlilik, ekosistem ve besin zinciri konuları anlatımlı paneller halinde gösteriliyor. Ziyaretçiler, özel sensörler ile kullanılan interaktif bir görüntüleme alanında kazma, dikme ve sulama oyunu oynuyor.

4- Sürdürülebilirlik: LED grafik paneller, ziyaretçilere tozlaşma ve tohum duvarları için etkileşimli bir oyun alanının yanı sıra biyoçeşitlilik, nesli tükenmekte olan türler ve bu konular hakkında kısa bilgiler sunar.

5- Gelecek için tarım: Geleceğe yönelik tarımsal senaryolar hakkında bir sunum yapılır.

Çocuk Bilim ve Teknoloji Merkezi

Expo Antalya sergi alanı; Mağara görünümünde bir üçgen şeklinde tasarlanmış, çevresinde dinozorlarla bir zaman yolculuğu senaryosu yaratılmış, teknoloji ve tarihin zıt etkisinden yararlanılmıştır.

Birçok simülatör ve mekanizma ile “Uygulamalı Temel Bilimler” ve “Uzay Bölümü” çocukların eğlenirken öğrenmelerini sağlayan iki noktadır. En ilginci ise her yaşa hitap eden “Planetarium” gösterisi.

Expo Serası

Güneş ışığını her açıdan alabilmesi için konik kesim şeklinde tasarlanmıştır. Dünyanın en tehlikeli ağaçlarından biri olan “Gol Ağacı” da dahil olmak üzere farklı bölgelerden gelen 44 tür ve 500’den fazla orkide, tropikal bitki içerir. Bu bitkiler 22-24 derece sıcaklıkta ve %70-80 nem oranında tutulur, bu da kendinizi yağmur ormanlarında hissetmek için harika bir fırsattır.

Ülke Bahçeleri

Expo 2016 Antalya’ya toplam 54 ülke katıldı. Country Gardens bölümü, içinden geçen bir nehir tarafından ikiye bölünmüştür. Nehrin bir tarafında Asya ülkeleri, diğer tarafında ise Avrupa ülkeleri var. Farklı ülkelerin mimari yapılarını bir arada görebileceğiniz kır bahçeleri bölümü, farklı kültürlerin yansımalarına şahit olabileceğiniz bir kros gezisinde olduğunuzu hissettiren bir alandır.

Türk evleri

Gölet çevresinde Türk evleri yer almakta ve balkondan su gösterileri izlenebilmektedir. Türkiye’nin yedi coğrafi bölgesinin mimari özelliklerini yansıtan bu cadde üzerinde, “İstanbul Sarayı” Marmara bölgesini, “Antalya Evi” Akdeniz bölgesini, “Bodrum Evi” Ege bölgesini ve “Diyarbakır”ı temsil etmektedir. Ev” Doğu Anadolu’nun güney bölgesini temsil eder. Doğu Anadolu bölgesini temsil eden “Erzurum Evi”, İç Anadolu bölgesini temsil eden “Konya Evi” ve Karadeniz bölgesini temsil eden “Trabzon Evi”. Bodrum Evi dışında betonarme tek kaplama olarak üretilmektedir. Bodrum katı taş bir yapıdır.Tüm evlerde orijinal ahşap tavan örnekleri yapılmıştır.

kaktüs bahçesi

Kaktüs bahçesi, etli bitkilerin yanı sıra birçok dikenli bitki içerir. Etli bitkiler (etli yaprakları ve gövdeleri ile), aynı zamanda, terleme yoluyla su kaybını veya su dokusunun birikmesini önlemek için yetiştirildikleri doğal ortamı değiştiren bitkilerdir.

macera parkı

Genç, çocuk veya yetişkin fark etmeksizin her yaştan insanın eğlenebileceği patikalardan oluşan macera parkı, güzel vakit geçirmek için Antalya Expo sergi alanında yer alıyor.

Antalya Expo Fuar Alanı Ziyaret tarihleri ​​ve giriş ücretleri – 2022

Ziyaret saati: Haftanın her günü 09:00 – 19:00 saatleri arasında ziyarete açıktır.

giriş ücreti: Sergi alanına giriş ücretsizdir.

Antalya Expo alanında ulaşım bilgileri

Tebük: Sulak Mahallesi, Alanya Yolu, Serik Sokak No: 07119 – Aksu / Antalya

telefon: 0 (242) 320 89 00

Nasıl gidilir?: Toplu taşıma ile Expo Antalya fuar alanına gitmek isteyenler öncelikle Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin dolum noktalarından. Antalya Kart alabilirler. Daha sonra;

AC03 – AF04 – LC07 numaralı otobüsler ile ulaşım sağlayabilirler. Turist otobüsleri ile de ulaşılabilir.

özel araçla gelmek isteyenler; İşaretleri kullanarak şehir merkezine ulaşabilirler. Konum bilgisi almak için tıklayın

Konum bilgisi

Diğer gönderilerimize göz at

Yorum yapın