https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Altınoluk Gezilecek Yerler - Gezilecek Yerler
Anasayfa » Haber » Altınoluk Gezilecek Yerler

Altınoluk Gezilecek Yerler

31.12.2022 18:45:00

Arkada Kaz Dağları, ön planda Edremit Körfezi’ne bakan Altınoluk’ta gezilecek birçok yer de bulunuyor. Doğal güzelliklere ev sahipliği yapan Altnoluk, hem yerli hem de yabancı turistler tarafından yazlık olarak tercih edilmektedir. Ancak Altnoluk’ta sadece görülmeye değer plajların bulunmadığını da belirtelim. Milli parklar, müzeler ve piknik alanları mutlaka görülmesi gereken yerlerdendir. Altınoluk hakkında daha detaylı bilgilere ulaşabilmeniz için bu yazımızda Altınoluk gezilecek yerleri derledik.

Kaz Dağları Milli Parkı

Yemyeşil bir alana sahip olan bu park, doğa gezileri için favori yerler arasında yer alıyor. Bu bölgenin çok eski çağlardan beri birçok efsaneye konu olduğu da bilinmektedir. Doğa ile baş başa kalabileceğiniz bir alan olan Kaz Dağları Milli Parkı, profesyonel fotoğrafçıların uğrak yerlerinden biridir. Bu kadar çok canlıya ev sahipliği yapıyor olması, fotoğrafçıların koyabileceği birçok kareye sahip olduğunu gösteriyor. Altnoluk’ta mutlaka görülmesi gereken yerlerden biridir.

Durman kaplıcaları

Birçok hastalığa iyi gelen şifalı suları bünyesinde barındıran Derman kaplıcaları, bölgenin sağlık turizmi açısından da önemli bir yer olduğunu bizlere gösteriyor. Kaplıcaya yaz ve kış mevsimlerinde aileniz veya sevdiklerinizle gelebilirsiniz. Bünyesinde bulunan masaj salonları ve wellness center gibi tesisler sayesinde harika bir tatil geçirme imkanına sahip olacaksınız.

Saka Gras Plajı

Yaz turizminin değerlendirildiği plajlar arasında yer alan Saka Jim Beach, temiz ve sakin yapısıyla gözdedir. Akçay’ın toplu taşıma araçları sayesinde bölgeye ulaşım sağlanabilmektedir. Dilerseniz imkanlardan da yararlanabilirsiniz. Ayrıca çevrede konaklayabileceğiniz otelleri de içermektedir. Harika bir manzaraya sahip olan bu plaj, akşam yürüyüşlerinin de gözdesi.

Havran Çayı

İçinde mesire alanları bulunan Havran Çayı, şehrin gürültüsünden kaçmak için tercih edebileceğiniz yerlerden biri. Dilerseniz bu alanda piknik yapabilir veya oltanızla balık tutabilirsiniz. Farklı aktiviteler sunması nedeniyle ailelerin en gözde mekanlarından biridir.

Karataş Tepesi

Kaz Dağları’nı uzaktan görmek için Karataş Tepe’ye çıkabilirsiniz. Oldukça yüksek olan bu tepe, yürüyüş yapmak için en sevilen yerler arasındadır. Kış aylarında tepeye turlar da düzenlenmektedir. Kış tatilinizi geçirebileceğiniz bu tepeye turlar sayesinde gidebilir, tepe hakkında detaylı bilgiyi rehberinizden öğrenebilirsiniz.

Bağlarburnu Plajı

Bağlarburnu Plajı, Altınoluk’a gelenlerin yaz tatillerini geçirebilecekleri plajlardan biridir. Plajın oldukça temiz olması turistlerin ilgisini çekmektedir. Özellikle sakin ve kumlu denizi yüzme açısından büyük keyif veriyor. Bölgeye tekne turları ile ulaşmak mümkündür. Ayrıca civardaki restoranlarda da vakit geçirebilirsiniz.

Göre Spa

Altınoluk merkezden kalkan toplu taşıma araçları sayesinde sağlık tesisine ulaşım çok kolay. Kaplıca sularının şifalı olduğuna inanılır. Özellikle kadın hastalıkları ve ortopedik hastalıklar gibi rahatsızlıkları olan kişiler şifa bulma ümidiyle kaplıcaları ziyaret etmektedir. Sizi hem fiziksel hem de ruhsal olarak rahatlatacak olan bu kaplıcaları mutlaka ziyaret etmelisiniz.

Sarıkız Zirvesi

Dağ, deniz seviyesinden 1700 metre yükseklikte yer almaktadır. Özellikle yaz aylarında bu zirveye turlar düzenlenmektedir. Fotoğraf çekebileceğiniz alanlardan biri olan Sarıkız Zirvesi harika manzaralar ortaya koyuyor. Yolculuğunuz sırasında çeşitli canlılarla karşılaşmanız da mümkündür.

Akjay eğlence parkı

Ailelerin sıklıkla ziyaret ettiği yerlerden biri de Akshay lunaparktır. İçinde pek çok oyuncak bulunan bu lunapark, ailenizle kaliteli zaman geçirmeniz için ideal. Yaz döneminde açık olan tema parka turistler de ilgi gösteriyor. Özellikle gün batımında dönme dolaba uğramanızı tavsiye ederiz. Dönme dolabın içindeki muhteşem manzaraları görme şansına sahip olacaksınız.

Ida Madra Jeopark Müzesi

Bu müze, yıllar içinde dönüşen kum, kireç ve kil gibi malzemeleri sergiliyor. UNESCO ile ortaklaşa tasarlanan müze mutlaka ziyaret edilmesi gereken yerlerden biridir. Sık sık göremeyeceğiniz bir özgünlüğe sahip olan bu müze, turistlerin ziyaret ettiği alanlar arasında yer alıyor.

Pınarbaşı piknik alanı

Sevdiklerinizle baş döndürücü doğal güzellikler arasında piknik yapmak istiyorsanız bu alan tam size göre. Birçok canlının yaşadığı bu piknik alanı ağaçlarla çevrilidir. İçindeki kaynaklar da görülmeye değer. Bu bölgeyi kesinlikle keşfetmelisiniz.

Diğer gönderilerimize göz at

Yorum yapın