https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Akçagerme Plajı Özellikleri (Nereye, Nasıl Gidilir, Giriş Ücreti) - Gezilecek Yerler
Anasayfa » Haber » Akçagerme Plajı Özellikleri (Nereye, Nasıl Gidilir, Giriş Ücreti)

Akçagerme Plajı Özellikleri (Nereye, Nasıl Gidilir, Giriş Ücreti)

Kaş’ın en güzel plajlarından biri olan Akçagerme plajı, genel özellikleri, giriş ücretleri nerede? Oraya nasıl gideriz? Ve daha fazlası bu yazıda.

kenar boşluğu: Şimdiye kadar denizin tadını çıkarırken ve keserken Antalya gezilecek yerler Mutlaka bir göz atmanızı öneririz.

AntalyaAkçagerme Plajı, Türkiye’nin Kaş ilçesinde, şehir merkezine yaklaşık 3 kilometre uzaklıkta yer almaktadır. Plajın işletmesi Kaş Anadolu Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi tarafından yürütülmektedir. Plajda shuttle hizmeti bu okula devam eden öğrenciler tarafından sağlanmaktadır.

Plaj yaklaşık 200 metre uzunluğunda ve küçük çakıllardan oluşan bir kumsala sahip. Su her zaman berrak, temiz ve ılıktır. Sığ bir deniz kabuğuna sahip olduğu için çocuklu aileler için de oldukça uygundur.

Sahilde bulunan tesis oldukça modern bir yapıya sahiptir. Tesisteki yiyecek ve içecek fiyatları oldukça uygundur. Buradan alınacak hizmetlerle plajın sahibi olan okul da yardımcı olacaktır.

Halk plajı olması, mavi bayraklı olması ve çocuklu ailelere uygun olması gibi birçok özelliği ile plaj her geçen gün daha fazla ilgi görmektedir.

Son olarak plajın yer yer kumlu yapısıyla halk arasında altın kumsal olarak bilindiğini de belirtmeliyiz.

Akçacırm Plajı Özellikleri

Akçacırm Plajı Özellikleri
Akçacırm Plajı Özellikleri

Plajın en önemli özelliği mavi bayrak taşımasıdır. Plaj, denizin temizliği ve kumsalı ile ilk kez 2010 yılında Mavi Bayrak almaya hak kazanmıştır. O günden bugüne kadar her yıl bu bayrağı alabildim.

Diğer bir avantajı ise halk plajı olmasıdır. Bu nedenle yerli ve yabancı birçok turisti ağırlamaktadır. Sığ denizi ile çocuklu ailelerin olmazsa olmazı.

Bir diğer özelliği de içerisinde birçok spor aktivite alanı barındırıyor olmasıdır. Voleybol sahası, oyun parkı, tenis kortları, plaj voleybolu sahası, basketbol sahası, amfi tiyatro, sahil bar, yüzme havuzu ve su kaydırakları gibi birkaç alanı sayabiliriz.

Bunların dışında duşlar, özel tuvaletler, kafeterya, restoran ve otopark hizmetleri de bulunmaktadır.

Son olarak Caretta Caretta deniz kaplumbağasının sahildeki doğal yaşam alanı olduğunu da ekleyebiliriz. Deniz kaplumbağaları insanlardan korkan canlılardır. Bu yüzden onlardan korkmanıza gerek yok.

Aksagerm Plajı Giriş Ücreti 2022

Aksagerm Plajı Giriş Ücreti
Aksagerm Plajı Giriş Ücreti

Halk plajı olduğu için giriş ücretsizdir. Şezlong ve şemsiye kiralamak isterseniz;

Şezlong: 20 TL

Kanopi: 20 TL kiralama ücreti ödemeniz gerekmektedir.

duş ve tuvalet hizmetleri için;

Duş: 7,5 TL

Tuvalet: 5 TL.

Akçagerme Plajı nerede? ve oraya nasıl gidilir

Akçagerme Plajı nerede?  ve oraya nasıl gidilir
Akçagerme Plajı nerede? ve oraya nasıl gidilir

Tebük: Yeniköy Mahallesi, Fethiye Yolu, Kaş / Antalya

Toplu taşıma: Plaja erişim çok kolaydır. Ulaşım, şehir merkezinden kalkan minibüsler ile sağlanmaktadır. Ayrıca plaja ulaşmak isteyenler taksi veya yürüyerek de ulaşabilirler. Vaktiniz varsa yürüyüşe çıkmanızı ve doğa ile iç içe olmanın keyfini çıkarmanızı öneririz. Konum bilgisi almak için tıklayın

Buraya yerleşmek istemeyenler için nakit plajları Sizi listemize davet ediyoruz. Kaş’ın en güzel plajları bu yazıda. 🙂

Diğer gönderilerimize göz at

Yorum yapın