https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Afrika’da vize istemeyen ülkeler - Gezilecek Yerler
Anasayfa » Haber » Afrika’da vize istemeyen ülkeler

Afrika’da vize istemeyen ülkeler

11/12/2022 13:30:00

Vizesiz Afrika ülkeleri

Afrika’da vizesiz ülkeler hakkında ne söyleyebiliriz? Aslında çoğu zaman kapıda vize başvurusu oluyor. Ancak merhaba Afrika demek isteyenler için Afrika kıtasında vizesiz seyahat için epeyce ülke var. حاولنا سرد الدول الأفريقية التي يمكنك زيارتها بدون تأشيرة من تركيا أدناه.سواء كنت ترغب في الذهاب مباشرة إلى الطائرة والقيام بجولة أفريقية صغيرة في نطاق الجولة العالمية ، فمن المفيد معرفة طلبات التأشيرة التي يخضع المواطنون الأتراك في القارة الأفريقية والتعرف على الدول التي يذهب إليها الأتراك بدون Vize.

Maalesef sadece Fas’a ayak bastık bu yüzden Afrika turu için seyahat notlarımız bu ülkedeki sadece Fez ile sınırlı ama orta vadeli planlarımız arasında Kara Kıtaya seyahat etmek ve seyahat notlarımızı derinleştirmek var, okumayı severiz, birlikte yaşayın ve keşfedin.

1. Vizesiz Fas

Ziyaret etme fırsatı bulduğumuz Fas, Afrika’nın Avrupa komşusudur. Türkiye’den direkt uçuşlar pahalı olsa da İspanya ve İtalya başta olmak üzere birçok alternatifli ekonomik uçak bileti bularak Fas’a gidebilir, bu güzel coğrafyanın komşu ülkesini keşfedebilirsiniz.

.

2. Svaziland’ı ziyaret edin

Adını duyunca merak ettiğimiz ve literatürde dünyanın en yaygın AIDS hastası ülkesi olarak geçtiği için bildiğimiz Svaziland, Güney Afrika’da mizahtan yoksun bir yer. Gidecek misiniz bilinmez ama vizesiz Afrika ülkelerinden biri.

3. Vizesiz Güney Afrika Cumhuriyeti

Güney Afrika Avrupa Cumhuriyeti, Kara Kıtanın en güneyinde yer almaktadır. Ülkedeki en cazip destinasyonlar yasama başkenti Cape Town ile Johannesburg ve Cape Town şehirleridir. Tropikal pelerin deneyimi ve modern bir ülke hissi için mükemmeldir.

4. Vizesiz Libya

Mısır, Fas, Tunus ve Cezayir ile birlikte Akdeniz’e kıyısı olan 5 Afrika ülkesinden biri olan Libya, şu anda (2014) ciddi siyasi sorunlar yaşasa da, bunları aştıktan sonra cazip bir Afrika ülkesi haline geldi. Deniz keyfi, çöl deneyimi ve zengin şehir yapısını aynı anda birleştiren bir gezinin ilk durağı Libya’nın başkenti Trablus.

5. Vizesiz Seyşeller

Doğu Afrika’da 116 adadan oluşan muhteşem bir deniz ve adalar ülkesi olan Seyşeller, ister balayı, ister romantik bir kaçamak, ister dünyanın en güzel plajları, ister tropik bir meyve olsun tatil hayali kuranların ihtiyaçlarını karşılamak için ideal bir yer. deniz kenarında şemsiyeye asılı smoothie… Doğa harikası. Elbette gideceğiz, önce bir yorum yazın.

6. Mauritius vizesiz

Eşsiz güzelliğe sahip kumsallara sahip ülkeler listelerinde gördüğümüz soyu tükenmiş dodoların son yurdu olan Maruritius, Güney Hindistan’da, Doğu Afrika’da eşsiz denizlere sahip küçük bir ada ülkesidir. Düşenler için şüphesiz olağanüstü bir deneyim yaşayacağız.

7. Vizesiz Tunus

Akdeniz’e kıyısı olan ülkelerin Afrika’daki temsilcilerinden biri olan Tunus, kıtanın en gelişmiş ve çekici ülkelerinden biridir. Tunus’a vizesiz tura çıkmak hepimizin görevi dersek yanlış olmaz. Tunus’un başkenti Tunus’un gece hayatı, kumarhaneleri, çölde safari ve Akdeniz’de dalış keyfi, Tunus’un geniş alanlara yayılmış golf sahaları, ülkeyi her bölgeden, her kültürden ve her bütçeden turist için bir çekim merkezi haline getiriyor. .

8. Vizesiz Botsvana

Bildiğiniz gibi Google’da arama yapmıyoruz veya oraya buraya yazmıyoruz, bu nedenle listemize eklediğimiz Botswana ülkesi hakkında size hiçbir şey söyleyemeyeceğiz. Aynı şekilde ismini ilk olarak bakanlığımızın internet sitesinde duyduk, haritada göstermekten bahsetmiyorum bile. Fırsatın olursa bize de haber ver 🙂

Diğer gönderilerimize göz at

Yorum yapın