https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Abana Seyir Terası nerede (ziyaret saati ve giriş ücreti) / Kastamonu - Gezilecek Yerler
Anasayfa » Haber » Abana Seyir Terası nerede (ziyaret saati ve giriş ücreti) / Kastamonu

Abana Seyir Terası nerede (ziyaret saati ve giriş ücreti) / Kastamonu

Abana’nın gözlem güvertesini görelim. Her yaz tatilinden kaçmanın bir yolunu bularak bu yaz memleketimde turist olmaya karar vermiştim. Bu anlamda daha önce hiç gitme fırsatı bulamadığım yerleri geziyor ve yazıyordum. Katak Kanyonu gözlem güvertesiVe Vala Kanyonu gözlem güvertesi Birçok yere seyahat ettim. Şimdi ise bu yaz inşa edilen ve ziyarete açılan Abana çardağı sunuluyor. Kent Ormanı Seyir Terası olarak da bilinen bu yeri biraz tanıyalım.

Ayrıca bir röportajda, sahibinin yerel gazeteye burada tek katlı evler yapacağını ve turizmi daha fazla canlandıracağını söylediğini okudum. Kastamonu olarak çok mutlu olduğum bu haberi sizlerle paylaşmak istedim.

ABANA çardak

Bu yıl yapımına başlanan balkon 6 aylık bir sürede tamamlandı. Aynı zamanda işletmeye de bağlıdır. 250 kişilik bir kapasiteye sahip olan şirket, şimdiden birçok etkinliğe ev sahipliği yaptı. Konumu ve manzarasıyla Kastamonu’ya renk katan Kent Ormanı Seyir Terası’na yolunuz düşerse mutlaka uğramanızı öneririz.

Çardak özellikleri

İşletmeye bağlı seyir balkonu Karadeniz’in mavi ve yeşili ile dekore edilmiştir. İdeal bir konuma ve manzaraya sahip olan çardak, ziyaretçilerine huzur ve sükunet atmosferi sunuyor. Burada güne kahvaltıyla başlamak ya da güneş bir fincan kahve ile batmak bir keyif. Manzaraya karşı kendi çayınızı yudumlamaktan ve denizin mis kokulu kokusunu içinize çekerken temiz havayı içinize çekmekten bahsetmiyorum bile.

ABANA Teras Giriş Ücreti

Giriş ücreti kişi başı 5 TL’dir. Ayrıca burada yer alan iş dünyasında birçok organizasyon düzenlenmektedir. Aldığımız bilgilere göre mezuniyet törenlerinin yapıldığı Seyir Terası’nda daha birçok organizasyon yapılacak.

ABANA çardak ziyaret saati

Abana Kent Ormanı Restoran ve Kafe olarak hizmet veren çardak da işletme olduğu için sezonda gece geç saatlere kadar hizmet vermektedir.

ABANA çardak Resimler

Çocuklar Gözlem platformu nerede? Oraya nasıl gideriz?

Tebük: Necati Çakıcı Sk., 37970 Abana / Kastamonu

Nasıl gidilir: Kastamonu merkezden kalkan Çatalzetin-Apana otobüslerine binerek Abana’ya ulaştıktan sonra buradan kalkan otobüsler veya taksi ile Cam Teras’a ulaşabilirsiniz. Özel aracıyla gelecekler Abana Center tabelalarını takip ederek buraya ulaşabilirler. Konum bilgisi için tıklayınız.

Diğer gönderilerimize göz at

Yorum yapın