https://www.bark.com/en/gb/company/anket-doldurarak-para-kazanma/4D1yD/ https://www.beatstars.com/okanbeytel5rox https://files.fm/anketdoldurarakparakazan?return-to-catalog= https://band.us/band/90111951/intro https://www.gaiaonline.com/profiles/anketdoldurpara/46181487/ https://www.ottawaks.gov/profile/okanbeytel5/profile https://connectamericas.com/company/anket-doldurarak-para-kazanma https://graphql-ra-dev.roboticsacademy.fiu.edu/d/45226-anket-doldurarak-para-kazanma https://app.lookbook.nu/anketdoldurpara https://www.turnkeylinux.org/user/1918599 https://openlibrary.org/people/anket_doldurarak_para_kazanma https://rosphoto.com/users/profile-317440 https://website.informer.com/webliyo.net https://telegra.ph/internetten-para-kazanma-01-29 https://seedandspark.com/user/internetten-para-kazanma https://sites.google.com/view/anket-doldurarak-para-kazanma/ana-sayfa https://profile.hatena.ne.jp/internettenparaka/ https://www.blogger.com/profile/04857518437579441151
https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Abalı Kayak Merkezi | Nereye ve nasıl gidiyorsun? ve giriş ücretleri - Gezilecek Yerler
Anasayfa » Haber » Abalı Kayak Merkezi | Nereye ve nasıl gidiyorsun? ve giriş ücretleri

Abalı Kayak Merkezi | Nereye ve nasıl gidiyorsun? ve giriş ücretleri

Abalı Kayak Merkezi – Van

Apallı Kayak Merkezi kış turizmi açısından oldukça gelişmiş bir yer. Van’ın Gevaş ilçesinde konaklama tesisleri, giriş ücretleri ve aktivitelere hızlıca göz atalım.

Kayak merkezleri açısından da gelişmiş bir ülke olan Türkiye’de kış turizmi yerli ve yabancı turistler için oldukça önemlidir.

Ülkemizin önemli kayak merkezlerinden biri olan Abalı Kayak Merkezi, en iyi kayak yapabileceğiniz bir yerdir. Bu tesis Van’ın oldukça işlek bir yer olan Gevaş ilçesinde bulunmaktadır.

Kısa bilgi: VanBilinmeyen yerleri ilk keşfeden siz olmak istiyorsanız. cazibe Listemize de göz atmayı unutmayın. 🙂

eğer Türkiye’deki kayak merkezleri Bu konu hakkında daha fazla bilgi istiyorsanız, buraya gidin.

Kayak merkezinden kısa bir video

Daha fazla video gelsin lütfen YouTube kanalımız Abonelik. Desteğiniz için şimdiden teşekkür ederiz.

https://www.youtube.com/shorts/r3fZE–iQwY

Apallı Kayak Merkezi hakkında kısa bilgi

Apalli Kayak Merkezinde Konaklama
Apalli Kayak Merkezi’nde konaklama bilgileri

Apalli’nin kayak tesisleri, kar yoğunluğu, kar kalitesi, kayak pistlerinin uzunluğu ve kir eğitimi açısından dünyadaki sayılı tesislerden biri olarak kabul edilmektedir. 1.200 metrelik teleferik hattı bulunan tesisin yakın zamanda 5.000 metrelik teleferik hattını da tamamlaması bekleniyor.

bu noktada Artos Dağı banliyö bir Van Gölü Manzaranın sizi beklediği söylenebilir. Van’a 37 kilometre uzaklıkta bulunuyor. Apelli kayak merkezleri Bölgedeki en iyi kayak merkezidir.

tesis içi İlk etapta 1300 metre, ikinci etapta 1200 metre ve yeni başlayan kayakçılar için 250 metre uzunluğunda 3 pist bulunuyor. Pistlerin üst kısımlarında biniş için mekanik tesisler bulunmaktadır.

olası faaliyetler

Apali Kayak Merkezi Nerede ve Nasıl Gidilir?
apali kayak ve aktivite merkezi nerede

Özellikle kayak sporunun gözdesi olan bu tesiste 2 adet otopark, kafeterya ve 3 adet mekanik tesis bulunmaktadır. Farklı yemekhane ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Ayrıca kayak pistlerinde kayak yapmanın keyfini çıkarabilirsiniz.

Kayak ve kızak kiralama mağazalarından kayak seti kiralayarak kayak yapmanın keyfini çıkarabilirsiniz. Apallı’da konaklama tesisi bulunmamaktadır. Bölgeye en yakın konaklama tesisi Van’dadır. Van’da farklı özelliklere sahip otelleri tercih ederek Abalei kayak merkezlerinin keyfini çıkarmak mümkün.

Artos Dağı - Van
Artos Dağı – Van

Bölgede kayak yapmanın yanı sıra kar yürüyüşü yapabilirsiniz. Karın ve havanın güzelliğini hissedebileceğiniz doğada yürüyüş yapmak size fayda sağlayacaktır. Yalnız yürümemekte fayda var. Ayrıca kaybolursanız dikkatli olmalısınız.

Apalli kayak merkezlerinde Van Büyükşehir Belediyesidüzenlilik Kayak Festivali Uygulanmakta. Özellikle turizmi canlandırmak için düzenlenen bu festivalde konserler, yarışmalar, yeme-içme etkinlikleri düzenleniyor.

Kayak yapmayanlar için tesis bünyesinde ski-in yemek pişirme dersleri verilmektedir. Önceden rezervasyon yapmak için tesisle iletişime geçmeniz de yararlı olacaktır.

En yakın konaklama: Abalı Kayak Evi, Abalı Kayak Merkezi Teras Cafe’dir.

Ziyaret saatleri ve giriş ücretleri: 2023

ziyaret saatleri: Bu güzel kayak merkezini sabah 9 ile akşam 9 saatleri arasında ziyaret edebilirsiniz.

giriş ücreti: Gidiş ücretleri aşağıdaki gibidir:

Tek çıkış ücreti: 10 tl

10 çıkış ücreti: 50 Türk Lirası

Tüm gün kullanım: 100 tl

Kayak kiralama: 100 TL.

Abalee Kayak Ulaşım Merkezi

Tebük: Abalı, Pk: 65700 – Gevaş / Van

nerede?: Ulaşımı kolay olan tesis, Van il merkezine 37 kilometre uzaklıkta bulunuyor. Tesis, Abali köyünde, Artos Dağı’nın eteğinde, Givash kentine 12 kilometre uzaklıkta yer almaktadır.

Nasıl gidilir?: Van şehir merkezinden Givaş ilçesine gelip buradan köy otobüslerine binmeniz gerekiyor. Bu sayede kayak merkezine ulaşabilirsiniz. Özel aracınızla gelirseniz Van şehir merkezinden Givaş’a kadar yarım saatlik bir yolculukla tesise ulaşabilirsiniz.

Konum bilgisi

Diğer gönderilerimize göz at

Yorum yapın